І С Т О Р І Я

                  Пирогівського дошкільного навчального закладу

 

          Восени 1929 року розпочалася у селі колективізація, протягом декількох років тривав цей процес, питання виховання сільських дітей виникало не один раз, але на це тоді не вистачало коштів, і от в передвоєнні роки у селі Пирогів організували так званий «патронат», де виховувалися діти з родин колгоспників, а згодом і діти-сироти, батьки, яких загинули на війні. Приміщенням для розміщення установи були наймані старі хати, жителів села, а згодом будинок священика Новіцького, який під час колективізації був арештований і розстріляний, його будівля довгий час пустувала, допоки у ній не розмістили колгоспні ясла, так тоді називали дитсадок.

          У 1959 році, колгоспним коштом зведено будівлю, в якому розташували початкову школу та колгоспний дитячий садок, який проіснував до 1970 року, школу і дитсадок закрили і перевели до центральної садиби в с.Рахни-Польові.

         У роки розбудови 1982-1990 років у селі побудовано великий тваринницький комплекс, на якому було створено багато додаткових робочих місць, крім того побудовано два житлових будинки на 24 квартири, почали повертатися у село молоді сім’ї з дітьми і постала потреба у дитячому садку і школі. У 1989 році відновлено роботу колгоспного дошкільного навчального закладу, який проіснував майже 10 років і після виникнення пожежі, хоча і силами працівників та батьків майже був відновлений, в зв’язку з занепадом у місцевому сільськогосподарському підприємстві припинив свою роботу.

         У 2012 році після припинення роботи Пирогівської ЗОШ І ступеня, виникла потреба у створенні дошкільного навчального закладу, після проведення добротного ремонту у приміщенні 28 вересня 2012 року за участю заступника голови обласної Ради С.С.Нешика, голови районної Ради В.К.Вихристюка, заступника голови районної державної адміністрації А.В.Коваля, начальника районного відділу освіти О.Ф.Помацького   було урочисто відкрито дошкільну установу.  

        Завдяки наполегливості батьків дошкільнят, допомозі спонсорів – філії Стояни ТОВ «Агроінвест Україна» (А.В.Міняйло), ПСП «Україна» (А.М.Кузь), ПСП «Пирогівське» (П.П.Нижник), СФГ «Терра» (Г.Г.Муравель), ФГ «Родючість КО» (Є.О.Кирилов), ТОВ «Гран майстер» (С.О.Шлапак), приватних підприємців В.М.Никодима, О.С.Сніцара та інших вдалося зробити все необхідне для відкриття дитячого садка.

      Тут виховуються діти не лише з Пирогова, а й з Рахнів-Польових.  

Варто згадати керівників дошкільного навчального закладу з початку його створення:

Мазур Надія Андріївна – 1950-70 р.р.

Фільчук Тетяна Іванівна – 1989-1992 р.р.

Трачук Лідія Іванівна – 1992-1998 р.р.

Вишневська Галина Петрівна 2012 р.

На даний час заклад відвідують 14 дітей.

Тут їх оточують турботою та піклуванням 5 дбайливих працівників.

В садочку створені всі умови, щоб малюки почували себе оточеними любов’ю та турботою.

Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр.

 Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Мета колективу дитячого закладу – зробити все аби дитячий садок став для вихованців другою домівкою.

Тут дітей не тільки навчають та виховують, а й люблять, поважають і піклуються про них.